zetta
13 بهمن 1401 - 17:02

حاکمیت شرایط جوی نسبتاً ناپایدار در اردبیل

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: طی امروز و فردا (جمعه ۱۴بهمن) با عبور موج ضعیفی از منطقه و حاکمیت کم فشار در سطح زمین، شرایط جوی نسبتاً ناپایدار خواهد بود.

 سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بعدازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل، اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا (جمعه ۱۴بهمن) با عبور موج ضعیفی از منطقه و حاکمیت کم فشار در سطح زمین، شرایط جوی نسبتاً ناپایدار خواهد بود.

وی افزود: از این رو آسمان استان نیمه ابری تا ابری بوده و علاوه بر وزش باد جنوبی (در مناطق مرکزی گاهی با سرعت تند تا نسبتاً شدید)، در بعضی ساعات به‌ویژه از عصر امروز تا قبل از ظهر فردا در مناطقی از استان بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.  

افت دمای هوا از روز شنبه 

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از نظر دمایی طی امروز و امشب به دلیل وزش باد جنوبی تغییرات دمایی محسوس نبوده؛ اما از اواخر وقت فردا به‌ویژه صبح شنبه هفته آینده دمای هوا در سطح استان به‌طور محسوس افت خواهد کرد.

محمدی بیان کرد: روزهای شنبه و یکشنبه با پایداری نسبی شرایط جوی، آسمان اغلب مناطق استان صاف تا نیمه ابری بوده و پدیده غالب وزش باد جنوبی در مناطق مرکزی انتظار می‌رود.   

وی ادامه داد: مجدداً از عصر یکشنبه (۱۶ بهمن) با ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه، ضمن افزایش ابر و تشدید وزش باد جنوبی، در مناطقی از استان بارش پراکنده (در روز دوشنبه گاهی به‌صورت رگبار باران و برف) پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: همچنین از روز سه شنبه (۱۸ بهمن) با نفوذ توده هوای سرد و مرطوب به استان دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015305