zetta
14 بهمن 1401 - 13:54

تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری در کشور ۷ برابر افزایش یافت

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان  بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه طرح سپاس ادامه دارد گفت: تسهیلات خوداشتغالی در حوزه ایثارگری هفت برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین توجه در حوزه ایثار و شهادت و کمترین مشکلات را در خانواده شاهد و ایثارگر داریم، اظهار داشت: ساماندهی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مسکن و اشتغال از موضوعات خاص است که پیگیری‌های ویژه در این خصوص صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: یکسری دارایی در خراسان جنوبی داریم که اگر کمک کنیم که تبدیل به احسن  شود تمام ارزش آن در استان هزینه خواهد شد و از طرفی همچنین طرح جامع دارایی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان دنبال شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه سال گذشته طرح سپاس ابلاغ شده است و سال قبل 400 هزار دیدار با خانواده شهدا صورت گرفته که باید این دیدارها ادامه‌دار باشد، افزود: از زمان حضورم در این سازمان، با افزایش دیدارها مراجعات خانواده ایثارگران به بنیاد کاهش یافته است.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: 470 گلزار و هزار و 962 مزار شهید در خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد 441 گلزار ساماندهی شده و در سفر رئیس جمهور به استان هم  6 میلیارد و 500 میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای استان اختصاص یافته که یک سوم آن تخصیص یافته که با تخصیص کامل آن ساماندهی گلزار شهدا تسریع خواهد شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه 27 هزار نفر فرزند شهید و جانباز بالای 70 درصد در کشور داریم که براساس قانون دولت مکلف به جذب آنان است بیان کرد: برای بقیه ایثارگران سهمیه استخدام 25 درصد است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به عملکرد استان در زمینه تبدیل وضعیت ایثارگران استان خوب بوده است، اظهار داشت: در این خصوص استان 835 مجوز صادر شده که 757 نفر جذب  و تنها 87 مورد باقی مانده است‌ که باید اخطار لازم برای تعیین تکلیف افراد باقی مانده هم داده شود.

وی  بیان  کرد: 128 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال‌زایی خراسان جنوبی است، اما توزیع اعتبارات خرد باعث بدهکاری و ایجاد اشتغال آنان نمی‌شود و پیشنهاد ما این است که کارآفرینان برای ایجاد اشتغال ورود کنند و بعد از ظرفیت خانواده شهدا استفاده شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  از پرداخت 10 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به ایثارگران خراسان جنوبی  در سال جاری خبر داد وگفت:  در حوزه بهداشت و درمان عملکرد بیمه دی تا پایان شهریورماه به تمام مراکز درمانی استان پرداخت شده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تبدیل شدن گلزار شهدا به کانون فرهنگی و عبادی در دستور کار است که طرحی فرهنگی و معنوی فوق العاده است گفت: این کار از گلزار شهدای استانهای بزرگ شروع و سپس به دیگر استانها توسعه خواهیم داد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: شورای عالی ترویج ایثار و شهادت شورای قانونی و تنها شورای فرهنگی و عملیاتی و دارای برش استانی و شهرستانی است که در بودجه سال جاری هم مجلس شورای اسلامی یک درصد بودجه جاری کشور را به مصوبات این شورای اختصاص داده که مورد استقبال دولت هم قرار گرفته است و هر دستگاهی در استان با مجوز بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند این اعتبار را هزینه و تکلیف قانونی است و باید دستگاه‌ها در پایان سال گزارش عملکرد ارائه دهند.

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016753